Jdi na obsah Jdi na menu
 


navody na triky

14. 5. 2007

OLLIE

Je to úplný základ.Bez ollie nemůžete dělat další triky.Tak si řekneme jak ho urobit.Nejprve si dejte přední nohu tak asi do půlky skejtu, tu zadní si dejte na tail.Vše co vám teď řeknu musí proběhnout zaráz.

Silně dupněte na tail a zároveň jak klepnete tailem do země tak se odražte a přední nohou táhněte po gripu aspoň k předním šroubům.Jakmile budete ve vzduchu tak nohy přemístěte na šrouby a nádherně dopadněte.Pak až se ollie pořádně naučíte na místě tak si je zkuste za jízdy a potom zkuste přeskakovat nějaké 5 cm vysoké špalíky a vyskakovat chodník.Mnoho štěstí.

KICKFLIP

Je to trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy. Je dost náročný a chce hodně cviku.

Jeďte pomalou rychlostí, přední nohu dejte někam mezi šrouby a prostředek, ale k vnitřní straně skejtu, zadní dejte na patku. Zadní nohou přidupněte patku, přední nohu kopněte do vnitřní strany a zadní nohu odlechčete (chce to hodně cviku, než si vychytáte přetáčení skejtu). Při letu se vám skejt pod nohama přetáčí, snažte se přední nohu vrátit nad skejt. Pokud se vám to podaří, tak si kickflip odjedete jako ollie.

http://www.sk8.net/images/tricktips/hardflip/kickflip.jpg

fs 50-50 grind

Postavte se do pozice jako na ollie, příjíždějte čelem k vybraný překážce normální rychlostí a udělejte olliečko. Natočte tělo do směru překážky a dopadněte objema trekame na překážku. Teď jedete po překážce a balancujete, dokud začnete strácet rychlost, nebo se dostanete na konec překážky. Tak stlačte lehce tail(to způsobí to, že se na konci překážky nepřekotíte dopředu) a sjeďte pohodlně z překážky. Pro větší efeknost můžete udělat z překážky olliečko.

(Pop) Shove-it:
Jde o snazší trik,než kick-flip . Dáte nohy jako na ollie a při shove-itu jen střelíte přední nohu od sebe a zadní za sebe ,až se deska začne točit jako hodiny , jakmile se přetočí (Je nutné aby rotovala pod nohama) tak na ni vraťte nohy a je to .Při pop shove-itu jde o kombinaci ollie a shove-itu - Přikopnete si zároveň desku zadní nohou do vzduchu.

Boardslide:
Při tomto triku na překážce slidujete po desce (překážka je mezi truckama). Jedete podél překážky, uděláte ollie 90 a dopadnete na překážku (na překážce musíte váhu vyrovnat tak, aby byla na obou nohou stejná). Není dobrý být zatočený, to by jste se mohli zaseknout. Potom chvíli slaidujete. Tenhle trik se dá odjet jedině tak, že si počkáte na to až bude překážka končit, pak se můžete rozhodnout jestli do fakie (zadní dopředu, přední dozadu), nebo do normálu (zadní dozadu, přední dopředu). Tyto úkony provedete až těsně před koncem překážky, musíte taky uvolnit nohy, jinak se vám skejt převrátí. Musíte dopadnout tak, aby jste se nepřevážili jinak... .

Manual:
Je fakt snadný dáte přední nohu za jízdy těsně za šrouby a zadní nohu na patce. Převážíte těžiště mírně dozadu a zvednete přední trucky ze země a vyrovnáváte se pouze na zadních ,bez dotyku patky země a jedete co nejdál ,poté se překlopíte zpátky na všechny 4 a je to odjeté.Je dobré pro tento trik trénovat stabilitu.

Nosemanual:
Je těžší,než manual dáte přední nohu za jízdy na přední patku a zadní nohu před šrouby. Převážíte těžiště mírně dopředu a zvednete zadní trucky ze země a vyrovnáváte se pouze na předních ,bez dotyku patky země (jinak hodíte skobu) a jedete co nejdál ,poté se překlopíte zpátky na všechny 4 a je to odjeté.Je dobré pro tento trik trénovat stabilitu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ollie

(blbec, 13. 1. 2010 13:52)

viližte my prdel čuráci

poradte mi

(ado, 11. 8. 2008 15:29)

jak mam robit 360 flip

stránka

(michal, 25. 1. 2008 9:11)

www.foolish-team.wz.cz skate stránka super podivejte

cange aeng nawange

(mrvae khrisnae, 15. 12. 2007 18:30)

be meju aee ?? cange sape mekoncenge... butuhe genit-genitee